Czy dźwiękowe odstraszanie ptaków jest skuteczne?

Czy dźwiękowe odstraszanie ptaków jest skuteczne?

Ptaki to bardzo urokliwe zwierzęta. Najczęściej lubimy je oglądać lub karmić w parkach. Nikt nie wyobraża sobie, żeby ptaków nie było na świecie. Jednak niekoniecznie chcemy, żeby zadomowiły się na naszym balkonie.

Mieszkańcy blokowisk mają problem zwłaszcza z gołębiami i wronami. Te drugie szczególnie są uciążliwe, gdy nasze okna są w pobliżu drzew, ponieważ robią bardzo dużo hałasu. Natomiast właściciele działek rekreacyjnych lub przydomowych ogródków mają problem z wróblami, lub szpakami, ale również z kawkami, które lubią pomieszkiwać w kominach. Ptaki roznoszą różne choroby, mogą przynosić robaki, ale przede wszystkim powodują zanieczyszczenia. Dlatego wiele firm oferuje odstraszacze ptaków, które działają humanitarnie, nie powodując krzywdy. Jedną z takich firm jest Bird Control S.C., która oferuje różnego rodzaju odstraszacze ptaków. W swojej ofercie posiadają dźwiękowe i ultradźwiękowe odstraszacze, żele i taśmy oraz zajmują się zabezpieczaniem elewacji budynków i centrów handlowych przed ptakami.

Wiele jest skutecznych sposobów na pozbycie się niechcianych towarzyszy. Najważniejsze jest, żeby szybko pozbywać się odchodów oraz przyniesionych przez nich gałęzi, zanim założą gniazdo. Warto pamiętać, że jeśli raz zbudują gniazdo, jest większe prawdopodobieństwo, że wrócą.

Urządzenia dźwiękowe do odstraszania ptaków

Skuteczną metodą odstraszania ptaków są urządzenia dźwiękowe. W zależności od modelu jedne imitują odgłosy ptaków drapieżnych, płosząc w ten sposób inne ptaki. Wyposażone są w detektor ruchu, nie zawierają szkodliwych substancji. Dzięki czujnikowi ruchu urządzenie włącza się tylko w momencie wykrycia ruchu, zatem jest bardzo oszczędny. Może być montowany na zewnątrz budynku.

Natomiast drugie maja ultradźwięki, które drażnią ptaki, ale są niesłyszalne dla ludzi. Dźwiękowe odstraszacze ptaków są bardzo skuteczne na gołębie. Ze względu na swoje głośne działanie nie są wskazane do umieszczania na balkonie. Odstraszacze dźwiękowe czy ultradźwiękowe to urządzenia elektroniczne, które są wyposażone w akumulator lub posiadają zasilacz sieciowy. Niektóre firmy oferują solarne urządzenia zasilane przez promienie słoneczne. Na pewno jest to lepszy sposób na pozbycie się uciążliwego ptactwa niż kolce czy środki chemiczne. W dodatku pracują na zmiennej częstotliwości, nie powodując zakłóceń innych urządzeń alarmowych, radioodbiorników czy telewizji, a także czujników dymu i ognia. Bardzo często odstraszacze na ptaki są używane przez rolników oraz sadowników i cieszą się powodzeniem. Mogą być również wykorzystywane do odstraszania małych gryzoni myszy, szczurów lub kretów. Odstraszacze mogą być montowane na budynkach, a także w pobliżu zbiorników wodnych, ogródkach, sadach.