odstraszanie gołębi

Wizualny straszak na ptaki

W naszej ofercie znajduje się m.in. wizualny straszak na ptaki Scare–Eye. To proste urządzenie, które można zawiesić na dachu, słupie czy drzewie, jest doskonałym uzupełnieniem innych metod płoszenia ptaków. Zostało ono zaprojektowane na podstawie badań dotyczących zachowań tych zwierząt i można jest stosować do zabezpieczania parkingów, parków, sadów, upraw czy winnic.

Jak działa straszak na ptaki? Czy to skuteczne rozwiązanie?

Wizualny straszak na ptaki to rozwiązanie stosowane od stuleci – w postaci słynnych strachów na wróble czy nawet sztucznych kruków lub jastrzębi wywieszanych na balkonach i drzewach wokół upraw. Takie wizualne straszaki mogą, ale nie muszą być skuteczne. Znacznie lepiej sprawdzają się specjalnie zaprojektowane straszaki takie jak Scare-Eye, wykorzystujące efekty holograficzne i metody kolorystyczne wywołujące u ptaków niepokój i odstraszające je z miejsc, w których nie są mile widziane.

Warto jednak zaznaczyć, że wizualny straszak może być tylko dodatkiem do bardziej zaawansowanych metod zabezpieczania obiektu lub przestrzeni przed ptakami. Takie metody to np. stosowanie siatek, odstraszaczy dźwiękowych, ultradźwiękowych bądź biosonicznych, a także zabezpieczeń elewacji. Przy ich zastosowaniu wizualny straszak Scare-Eye lub nawet sztuczny drapieżnik zawieszony na odpowiedniej wysokości będą doskonałym uzupełnieniem kompleksowego systemu zabezpieczeń przed ptakami.

Interesuje Cię produkt lub chcesz złożyć zamówienie?

Pomożemy rozwiązać każdy problem związany z ptakami! Doradzimy najodpowiedniejszą metodę płoszenia oraz produkty!
Zapraszamy do kontaktu ! Zadzwoń 608 49 49 89 | 608 355 352 lub wypełnij formularz –>