Zabezpieczenie owoców przed ptakami

Zabezpieczenie owoców przed ptakami

Nasza firma posiada ponad 15-letnie doświadczenie w ochronie sadów, winnic i upraw przed szkodliwym działaniem ptaków. Powszechnie wiadomo, z jak dużymi trudnościami zmagają się właściciele dużych, profesjonalnych plantacji sadowniczych. Odstraszanie ptaków z miejsc, w których walczą one o pożywienie, to długotrwały i angażujący proces. Jednak poprzez lata praktyk i współpracę ze światowymi liderami branży pozwoliły nam wykształcić szereg narzędzi do odstraszania ptactwa i zabezpieczenia owoców.

Jak chronić sady i winnice przed ptakami? Nasze metody

Drzewa i krzewy owocowe, które padają ofiarami ptaków, to przede wszystkim czereśnie, wiśnie, truskawki czy winogrona, czyli wszystkie słodkie owoce (ale nie tylko). Walka z nimi na dużym areale jest trudna, ale jak najbardziej możliwa. Do najczęściej stosowanych przez nas metod należy stosowanie siatek zabezpieczających przed ptakami oraz odstraszaczy dźwiękowych.

Jak zniechęcić ptaki do jedzenia owoców?

Ptaki mogą być bardzo pożytecznymi bywalcami sadów czy winnic – zjadają mszyce i pasożyty, które mogłyby zaatakować drzewa i krzewy owocowe. Jeśli więc chcą Państwo, aby ptaki pozostały w okolicy, lecz nie zjadały cennych owoców, polecamy zasadzenie w pobliżu specjalnych krzewów, które odwrócą ich uwagę. Owoce takich roślin są niejadalne dla ludzi, ale są przysmakiem dla ptaków – mowa tu m.in. o berberysie, dzikim bzie czy cisie pospolitym.

Cena: ustalana indywidualnie

Zdjęcia usługi

Interesuje Cię usługa, chcesz złożyć zamówienie?

Pomożemy rozwiązać każdy problem związany z ptakami! Doradzimy najodpowiedniejszą metodę płoszenia oraz produkty!