Jak zabezpieczyć parking przed ptakami?

Jak zabezpieczyć parking przed ptakami?

Ptaki towarzyszą ludziom nie tylko w lasach i na łąkach, ale również w mieście. Większość z nich zachwyca nas swoim śpiewem i ciekawym upierzeniem, ale zdarzają się i takie gatunki, które są dość problematyczne, a wręcz mogą przyczyniać się do wielu zniszczeń i stanowić zagrożenie dla człowieka. Dotyczy to przede wszystkim dużych populacji ptaków bytujących w jednym miejscu.

Szkodliwa “działalność” ptaków odbywa się m.in. na parkingach. W tym przypadku najbardziej niebezpieczne są ptasie odchody, które brudzą powierzchnię i zanieczyszczają stojące samochody. Ptasie ekskrementy zawierają kwas moczowy, który negatywnie wpływa na karoserię. Czy można skutecznie zabezpieczyć parking przed ptakami w sposób skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla tych latających stworzeń? W naszej ofercie znajdziesz kilka sprawdzonych metod.

Skuteczne (i bezpieczne) metody odstraszania ptaków z parkingów 

W przypadku parkingów wiele znanych i praktykowanych sposobów odstraszania ptaków jest nieskutecznych. Powszechnie stosowane kolce w tym przypadku nie są rozwiązaniem, które w jakikolwiek sposób pomogą. Urządzenia hukowe stworzone do płoszenia ptaków są bardzo uciążliwe dla otoczenia, a zwierzęta z czasem przyzwyczajają się do stale powtarzających się dźwięków.

Zdecydowanie skuteczniejszym rozwiązaniem jest biosoniczne odstraszanie ptaków. Jest to metoda wykorzystująca dźwięki spłoszonych ptaków określonego gatunku, a także dźwięki wydawane przez ptaki drapieżne. Dostępne w naszej ofercie urządzenia firmy Bird Gard dostępne są w kilku wariantach przystosowanych do działania na różnych powierzchniach. Sprawdzą się nawet na dużych parkingach miejskich.

Jedną z najskuteczniejszych metod jest technologia opierająca się na zastosowaniu mikrochipów. Pozwala na częste zmiany częstotliwości i kolejności odtwarzanych dźwięków. Wyróżnia się długotrwałym działaniem, ponieważ ptaki nie są w stanie przyzwyczaić się do emitowanych dźwięków. Jej zaletą jest również przystępna cena.

Wysoką skutecznością cechuje się też płoszenie ptaków przy pomocy ultradźwięków, jednak ta metoda może być zastosowana wyłącznie na parkingach zamkniętych lub częściowo zadaszonych.